Životopis

Životopis

Sopranistka Karolína Žmolíková působí jako koncertní zpěvačka a hostuje v opeře Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, kde účinkuje v opeře Osud Leoše Janáčka. Zaměřuje se na klasický i moderní operní repertoár, věnuje se písňové tvorbě i staré hudbě, ráda si udělá výlet i do oblasti swingu ,klasického muzikálu a španělských zarzuel.

Začínala v Dětské opeře Praha, se kterou pravidelně vystupovala na různých pražských i zahraničních scénách. Studovala na Pražské konzervatoři, kde byla její profesorkou mezzosopranistka Jiřina Přívratská, a poté u tenoristy Zdeňka Šmukaře na JAMU v Brně. Následně absolvovala postgraduální studium na Univesität Mozarteum v Salzburgu, kde ji vedla norská sopranistka Kjellaug Tesaker. Karolína je vítězkou písňové soutěže Bohuslava Martinů a získala ocenění v Duškově pěvecké soutěži a v pěvecké soutěži v Olomouci.  Několikrát se aktivně zúčastnila pěveckých kurzů operní pěvkyně Dagmar Peckové.

Karolína v současné době koncertuje u nás i v zahraničí, v Rakousku a ve Francii, kde dnes také střídavě žije. Jako sólistka účinkuje s takovými tělesy, jako jsou Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Západočeský symfonický orchestr, Karlovarský symfonický orchestr a Ústřední hudba Armády České republiky. Na své koncerty ji pravidelně zvou kytarista Lubomír Brabec a houslista Jaroslav Svěcený. Účinkovala na festivalech Dvořákova Nelahozeves, Tóny Chodovské tvrze, Smiřické svátky hudby, Jihočeské Nové Hrady, Film Music Prague v pražském Rudolfinu anebo na Svatojánském hudebním festivalu.

Nedávno měl premiéru její program V rytmu flamenca, aneb španělské poblouznění. Natočila také hudební klip k árii Lascia chio pianga G.F.Händela.

 

 

Kontakt: karolinazmolikova@gmail.com